Building

Tipy na výlety z Blatenského dvoru

Výlet do Chrudimských parků

Chrudímský park Městský park byl založen v letech 1875 až 1876 podle návrhu knížecího zahradníka Švarce z Heřmanova Městce. Velkou zásluhu na založení parku měl chrudimský továrník František Wiesner, jehož jménem byl park pojmenován na Wiesnerovy sady. Návrh na rozšíření parku zpracoval vrchní zahradník královského města Prahy František Thomayer, podle jehož projektu byl v parku založen okrasný rybníček. V parku se nachází zděný a dřevěný pavilon – tzv. maurský altánek, socha Kalliopé od Bohuslava Schnircha, a malebné dřevěné můstky. Na severním okraji na park navazuje dětské dopravní hřiště a hřiště na pétanque.

Pro více informací přejděte na tento odkaz.

Lanový park PODHŮRA - Chrudim

Lanový park PODHŮRA Chrudim Přijďte si užít zábavy, adrenalinu a aktivního pohybu s rodinou nebo přáteli, vyzkoušet svoje schopnosti a zároveň si odpočinout od denního stresu do rekreačních lesů na Podhůru. Je zde pro vás otevřen lanový park pro dospělé, ale i dětský lanový park. To vše pod dohledem zkušených instruktorů. za zábavou.

Pro více informací přejděte na tento odkaz.

Slatiňany: Zámek, kde je pánem kůň

socha koně ve slatiňanech

Ohrožený kůň Převalského je erbovním zvířetem pražské zoo a i díky jejím chovatelům se opět vrátil do své asijské domoviny. Vidět ho ale můžete i jinde. V Hipologickém muzeu ve Slatiňanech k němu jako bonus nabízí nádherného starokladrubského vraníka.

Pro více informací přejděte na tento odkaz.

Krkanka a Peklo: přírodní perly v údolí Chrudimky

Údolí Chrudimky Parádní výlet můžete podniknout i v pochmurném a mlhavém listopadu. Stačí se vydat za přírodními klenoty do údolí Chrudimky poblíž Nasavrk.

Chrudimka se řadí k méně známým řekám naší domoviny, její klikatící se tok však patří mezi ty nejpozoruhodnější.

Pro více informací přejděte na tento odkaz.